SMCJ45CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ45CA
JLCPCB Part #
C3720421
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 20.6A 45V 50V 72.7V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS