SMCJ43CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ43CA
JLCPCB Part #
C1973255
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 21.7A 43V 52.8V 90.2V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS