SMCJ40CA-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ40CA-QH
JLCPCB Part #
C1983237
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 116.5A@8/20us 1uA 40V 49.1V 83.9V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS