SMCJ40CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ40CA
JLCPCB Part #
C3720115
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1mA 23.3A 40V 44.4V 83.9V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS