SMCJ36CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ36CA-Q
JLCPCB Part #
C1982881
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 129.5A@8/20us 1uA 36V 44.2V 75.5V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS