SMCJ350CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ350CA
JLCPCB Part #
C3719096
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1mA 2.6A 350V 391V 567V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS