SMCJ28CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ28CA-Q
JLCPCB Part #
C1982867
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 165.5A@8/20us 1uA 28V 34.4V 59V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS