SMCJ26CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ26CA-Q
JLCPCB Part #
C1974294
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 178.5A@8/20us 1uA 26V 31.9V 54.7V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS