SMCJ17A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ17A-Q
JLCPCB Part #
C1981682
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 17V 1uA 20.9V 272A@8/20us 35.9V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS