SMCJ15CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ15CA
JLCPCB Part #
C3720681
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 15V 16.7V 1mA 24.4V 61.5A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS