SMCJ10CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ10CA
JLCPCB Part #
C3719998
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 10V 11.1V 17V 5uA 88.3A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS