SMBJ6.5A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ6.5A-QH
JLCPCB Part #
C3706576
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 500uA 53.6A 6.5V 600W 7.22V TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS