SMBJ60CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ60CA-Q
JLCPCB Part #
C1518458
Package
DO-214AA
Description
-55℃~+150℃ 157.3V 1uA 25A@8/20us 600W 60V 92.1V Bidirectional TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS