SMBJ43CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ43CA-Q
JLCPCB Part #
C1517901
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 43V 52.8V 600W@1ms 8.7A 90.2V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS