SMBJ28CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ28CA-Q
JLCPCB Part #
C1978362
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 28V 36.8V 59V 600W 66.5A@8/20us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS