SMBJ24CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ24CA-Q
JLCPCB Part #
C1974130
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 24V 26.7V 50.6V 600W@8/20us 77.5A@8/20us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS