SMBJ220A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ220A
JLCPCB Part #
C1973360
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1.7A 1uA 220V 272V 356V 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS