SMBJ180CA-H
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ180CA-H
JLCPCB Part #
C1981878
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 180V 1uA 222V 292V 31A@8/20us 600W@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS