SMBJ170CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ170CA-Q
JLCPCB Part #
C1518415
Package
DO-214AA
Description
-55℃~+150℃ 11A@8/20us 170V 1uA 209V 357.5V 600W Bidirectional TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS