SMBJ160CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ160CA
JLCPCB Part #
C3720104
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 160V 178V 1uA 2.3A 259V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS