SMBJ150A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ150A
JLCPCB Part #
C3720195
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 150V 167V 1uA 2.5A 243V 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS