SMBJ130CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ130CA-Q
JLCPCB Part #
C1518445
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 130V 14.5A@8/20us 159V 1uA 271.7V 600W Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS