SMBJ130A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ130A
JLCPCB Part #
C3720279
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 130V 144V 1uA 2.9A 209V 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS