SMBJ11CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ11CA
JLCPCB Part #
C1973333
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 11V 13.5V 1uA 23.7V 33A 600W@8/20us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS