SMBJ10CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMBJ10CA-Q
JLCPCB Part #
C1518392
Package
DO-214AA
Description
-55℃~+150℃ 10V 13.5V 176.5A@8/20us 22.1V 5uA 600W Bidirectional TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS