SMAJ78CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ78CA-Q
JLCPCB Part #
C1869402
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 163.8V 16A@8/20us 1uA 400W 78V 95.8V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS