SMAJ60A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ60A-Q
JLCPCB Part #
C1869360
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 125.8V 1uA 21.5A@8/20us 400W 60V 73.7V TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS