SMAJ440A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ440A
JLCPCB Part #
C3720131
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 400W 440V 492V 600mA 713V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS