SMAJ250CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ250CA
JLCPCB Part #
C3720587
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1A 1uA 250V 279V 400W 405V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS