SMAJ24CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ24CA-Q
JLCPCB Part #
C1973119
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 24V 29.5V 400W@1ms 50.6V 51.5A@8/20us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS