SMAJ170A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ170A-Q
JLCPCB Part #
C1869377
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 170V 1uA 209V 336.7V 400W 7.5A@8/20us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS