SMAJ160CA
Extended
- Manufacturer
- BOURNS
- MFR.Part #
- SMAJ160CA
- JLCPCB Part #
- C1973451
- Package
- SMA(DO-214AC)
- Description
- -55℃~+150℃ 160V 197V 1uA 259V 400W 77A@8/20us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS