SMAJ100A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ100A
JLCPCB Part #
C3720987
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 100V 111V 162V 1uA 2.5A 400W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS