SMA6J8.5A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMA6J8.5A-Q
JLCPCB Part #
C1847756
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 10.4V 14.4V 20uA 41.7A 600W 8.5V TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS