SMA6J7.5A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMA6J7.5A-Q
JLCPCB Part #
C1847752
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 100uA 12.9V 46.6A 600W 7.5V 9.21V TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS