SMA6J40A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMA6J40A
JLCPCB Part #
C3719147
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 40V 44.4V 600W 64.5V 9.3A TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS