SMA6J16CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMA6J16CA-Q
JLCPCB Part #
C1847799
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 16V 19.7V 1uA 23.1A 26V 600W Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS