SMA6J15CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMA6J15CA-Q
JLCPCB Part #
C1847833
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 15V 18.5V 1uA 24.4V 24.6A 600W Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS