SMA6J15CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMA6J15CA
JLCPCB Part #
C3712065
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 15V 16.7V 1uA 24.4V 24.6A 600W Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS