SM8S36CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SM8S36CA-Q
JLCPCB Part #
C1976719
Package
DO-218
Description
-55℃~+175℃ 10uA 114A 36V 44.2V 58.1V 6.6kW@10/1000us Bidirectional TVS DO-218 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS