SM8S36A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SM8S36A-Q
JLCPCB Part #
C1983503
Package
DO-218
Description
10uA 114A 36V 44.2V 58.1V 6.6kW@10/1000us TVS Unidirectional DO-218 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS