SM8S30A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SM8S30A-Q
JLCPCB Part #
C1983505
Package
DO-218
Description
10uA 136A 30V 36.8V 48.4V 6.6kW@10/1000us TVS Unidirectional DO-218 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS