SM8S28A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SM8S28A-Q
JLCPCB Part #
C1983509
Package
DO-218
Description
-55℃~+175℃ 10uA 145A 28V 34.4V 45.4V 6.6kW@10/1000us TVS Unidirectional DO-218 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS