SF-0603F050-2
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SF-0603F050-2
JLCPCB Part #
C3163705
Package
0603
Description
-20℃~+105℃ 0.005 0.8mm 1.6mm 500mA 50A@50VDC 50V Surface Mount Fuse 0603 Disposable fuses ROHS