PWR4318WR500JE
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PWR4318WR500JE
JLCPCB Part #
C2091026
Package
4318
Description
-55℃~+155℃ 2W 500mΩ Wirewound Resistor ±5% ±90ppm/℃ 4318 Chip Resistor - Surface Mount ROHS