PWR4318W82R0JE
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PWR4318W82R0JE
JLCPCB Part #
C4094498
Package
4318
Description
-55℃~+155℃ 2W 82Ω Wirewound Resistor ±20ppm/℃ ±5% 4318 Chip Resistor - Surface Mount ROHS