PWR263S-35-4R70FE
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PWR263S-35-4R70FE
JLCPCB Part #
C3918299
Package
D2PAK
Description
-55℃~+155℃ 35W 4.7Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ D2PAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS