PWR263S-35-4700FE
MFR.Part #
PWR263S-35-4700FE
JLCPCB Part #
C4236836
Package
TO-263
Description
-55℃~+155℃ 35W 470Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ TO-263 Chip Resistor - Surface Mount ROHS