PWR263S-35-40R0F
MFR.Part #
PWR263S-35-40R0F
JLCPCB Part #
C1356525
Description
-55℃~+155℃ 35W 40Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ D2PAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS