PWR263S-35-1R80J
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PWR263S-35-1R80J
JLCPCB Part #
C4308061
Package
TO-263
Description
-55℃~+155℃ 1.8Ω 35W Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% TO-263 Chip Resistor - Surface Mount ROHS